Поява в сім'ї дитини це така подія, яка повністю змінює свій спосіб життя. Змінюються життєві пріоритети, змінюються звички і будинок ваш теж змінюється, пристосовуючись до нового чоловічка.
В квартирі з'являється дитяча кімната або відводиться куточок для дитини в батьківській спальні. Купується ліжечко, пеленальний столик і манеж, вибирається постільна білизна та перша одяг для малюка. Люблячі батьки намагаються вибрати все найкраще, наскільки дозволяють кошти. У цьому їм допомагають бабусі та інші родичі. І, як зазвичай буває в численних і дружних сім'ях, виникають суперечки, що ж саме краще?
Постільна білизна з синтетичних тканин не рекомендують і дорослим, що вже говорити про дітей! Такі матеріали не пропускають повітря, не вбирають вологу, дитина в ліжку потіє і застуджується, коли розкриється вночі. Синтетика накопичує статичну електрику, що шкідливо для здоров'я.
Тканини для дитячого постільної білизни повинні 100% натуральними. Годяться бавовна, льон і бамбук. В якості наповнювачів для подушок, утеплювачів ковдр використовують шість, бавовняну вату і бамбукове волокно.
Бавовна самий популярний матеріал для дитячого одягу і постільної білизни. З нього роблять різні тканини: бязь, сатин, перкаль, батист, ситець, ранфорс. Вони відрізняються по щільності, міцності, м'якості. Всі ці натуральні тканини, вони добре вбирають вологу, пропускають повітря, завдяки чому шкіра дитини «дихає».
Льон рідше використовують для виготовлення дитячого постільної білизни. Ця тканина стійка до зносу, добре вбирає вологу і приємна на дотик. Стоїть ліжко з натурального льону недешево.
Бамбук. Це відносно новий матеріал на нашому ринку, але він вже став досить популярним. Він м'який, легкий, приємний на дотик, не мнеться, добре вбирає вологу і не викликає алергії. Основний мінус - це його ціна.
Зовсім маленька дитина не може висловити свої побажання. Цілком ймовірно, у нього і немає ніякої особистої думки з приводу забарвлення постільної білизни. Старші діти воліють яскраві простирадла і підковдри. Зайчики і квіточки, котики і кораблики на подушці і ковдрі їм більше подобаються, ніж нудні однотонні забарвлення. Саме такі комплекти самі ходові постільної білизни в магазинах.
Так что же, чем ярче и красочнее – тем лучше? В том-то и дело, что в обязанности родителей входит и задача формирования хорошего вкуса у малыша с самых ранних лет. Умная мамочка выберет постельное белье нежных пастельных тонов, например, бежевое или светло-оливковое, дополнит его покрывалом с ярко-желтыми утятами на зеленом фоне. А кричащие тона, пестрые расцветки оставит в стороне. Яркое оранжевое пятно диванной подушки и оранжевая лампа – этого вполне достаточно для создания солнечного настроения, все остальное в комнате ребенка должно быть спокойных тонов. Звикаючи з раннього дитинства бачити навколо себе приємні колірні поєднання, маленький чоловічок виростає з певним уявленням про красу і гармонію.
Не всі люди можуть похвалитися вродженим або вихованою хорошим смаком. Часом важко вибрати гармонійно поєднуються між собою за кольором і текстурі предмети. Враховуючи це, всі виробники домашнього текстилю пропонують комплекти: постільна білизна, скатертини і серветки, покривала і чохли для диванних подушок. Всі елементи в них прекрасно поєднуються один з одним.
Багато. Це однозначно. Незважаючи на те, що діти швидко виростають і білизну не встигає зноситися за цей термін, купують його завжди кілька комплектів. Та ще й кілька додаткових простиралець і наволочок парочку набувають.
Не потрібно забувати про те, що все це буде дуже часто стиратися. Сучасна пральна машина прискорить процес, але при її відсутності прання та сушіння займають багато часу. Завжди під рукою повинен бути чистий комплект. У більшості матусь в запасі є пакет білизни, подарований старшими сестрами або подругами, діти яких з нього виросли. Такі речі завжди знадобляться.
Перед покупкою комплекти дитячої постільної білизни потрібно обов'язково виміряти матрац, подушку та ковдру в дитячому ліжечку. Як правило, воно має стандартні розміри.
Завжди купуйте тільки в магазині, що спеціалізується на дитячих товарах, або замовляйте в інтернет-магазині. Дешеві речі у випадкових продавців брати не слід. Основна проблема неякісного дитячого білизни не в пошитті, а в непридатній тканини: або вона містить синтетичні волокна, або пофарбована небезпечними для здоров'я барвниками.
Удачі в покупках і здоров'я вашим діткам!