Продавець ЯРОСЛАВНА розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років. Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями. Порівняти можливості діючих пакетів
Сьогодні серед молоді, і не тільки, спостерігається стійка тенденція: прагнення купити постільна білизна, яке практично не мнеться. Звичайно ж, Ви вже здогадалися, чим пояснюється така тенденція. Бажання заощадити час навіть у таких, здавалося б простих дрібницях, дозволяє знаходити хвилини для більш важливих справ. Молодь, яка йде в ногу з часом, інтуїтивно, а може бути і усвідомлено, виявилася права. І ось чому.
Як доглядають за білизною в різних країнах.
Інтернет-видання пишуть про те, що постільні приналежності не тільки безглуздо прасувати, але до того ж ще й шкідливо. В різних країнах цю інформацію реагують зовсім по-різному, а точніше, пропонують різні пояснення. Ось деякі з них. Американці на ідею про шкідливість використовувати праска, відреагували досить звичним для них способом і провели дослідження, в ході якого довели, що простирадла та інші елементи комплектів, втрачають свою гігроскопічність (здатність поглинати вологу, що виділяється тілом людини, і віддавати її у поза). Адже людина, в процесі сну, виділяє поту до 200 грам, який не розчиняється в випрасувана білизна, що в свою чергу здатне викликати ланцюг подій, що ведуть до порушення температурного балансу і, як наслідок, здатних викликати проблеми зі здоров'ям. Далі більше. Психологи кажуть, люди, які вважають за краще спати на випрасуваних простирадлах (у т. ч. чоловіки) - погано переносять критику, можуть бути злопамятными і образливими, а також люблять повчати оточуючих. Тепер головне! Секс у сім'ях, де вважають за краще спати на випрасуваному постільній, буває рідше, ніж у тих, які прасування не люблять. Хоча, пар віддають перевагу глаженным простирадлах, впевнені у зворотному. Європейці також довели шкоду глаженного білизни. Наприклад, французи, з метою подбати про здоров'я клієнтів, стелять неглаженные простирадла, особливо це практикується в дорогих готелях. Прагматичні німці не гладять постільна, оскільки вважають це заняття безглуздим, адже його все одно помнуть. Ізраїльтяни вважають поганою господинею ту, яка не здатна правильно попрати, а потім висушити/розвісити білизну. Кажуть: праскою такі господині виправляють свої помилки. Існує така думка, підприємливі євреї не гладять, щоб заощадити на електроенергії. Звичайно, частка правди в цьому є, але це все ж жарт.
У радянському союзі було поширене не тільки випрати постільні приналежності, але ще і гарненько їх накрохмалить. Сьогодні ми вже знаємо, що такі простирадла, наволочки і підковдри, на жаль, не здатні вбирати вологу. А ось ще однією проблемою на території пострадянського простору були прасувальні дошки, які виготовлялися з ДСП. У чому ж їх небезпеку, запитаєте Ви. Виявляється, при нагріванні такий прасувальної дошки, а в процесі прасування це неминуче, ДСП виділяє формальдегід! Хронічні отруєння цією речовиною, є канцерогенною, здатні викликати занепад сил, депресію, блідість, головний біль, утруднене дихання, нічні судоми і навіть несвідоме стан. Мабуть зарубіжні виробники прасувальних дощок знають про це давно і тому пропонують вироби з основою з сітки, цільного листа металу, має круглі отвори або термопластика. Але це тема іншої статті.
А як Ви вважаєте: чи потрібно постільна білизна гладити?